Proiecte: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Fără descriere a modificării |
Fără descriere a modificării |
||
(Nu s-au afișat 29 de versiuni intermediare efectuate de același utilizator) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
{| class="wikitable sortable" style="font-face=\"Courier New\";" | {| class="wikitable sortable" style="font-face=\"Courier New\";" | ||
|- | |- | ||
! Proiect !! PCB !! Status !! Versiune !! Lang !! Data | ! Proiect !! PCB !! 3D print !! Status !! Versiune !! Lang !! Data | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Stativ pentru acumulatori FT60]] || n/a || PLA || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || ro || 07/03/2021 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Antenă Moxon 70cm]] || n/a || PLA || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || ro || 05/03/2021 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Carcasă Nod RoLink OPi]] || n/a || PLA || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || ro || 05/03/2021 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Teste mini OLED display]] || În lucru || n/a || proto || 1.0 || ro || 01/02/2021 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Interfață moduri digitale pentru FT818]] || În lucru || n/a || proto || 1.0 || ro || 29/01/2021 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Arduino APRS]] || n/a || n/a || neînceput || 1.0 || ro || 19/04/2020 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Nod mobil VHF/UHF cu RDA1846 și RPI Zero W]] || n/a || n/a || neînceput || 1.0 || ro || 21/09/2020 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Compresor audio 20dBm]] || KiCad || n/a || neînceput || 1.0 || ro || 12/10/2020 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Sound hat pentru Rpi 4]] || n/a || n/a || În lucru || 1.0 || ro || 19/04/2020 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Hat nod mobil pentru RPI 4.0 (SMD)]] || KiCad || n/a || neînceput || 1.0 || ro || 16/04/2020 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Hat nod mobil pentru RPI 4.0 (THT)]] || KiCad || n/a || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || ro || 15/04/2020 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Compresor audio 20dBm]] || KiCad || n/a || În lucru || 1.0 || ro || 22/03/2020 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[RoLink OPi Simplificat]] || KiCad || [[Carcasă Nod RoLink OPi]] || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 2.4 || ro || 13/03/2020 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Arduino APRS]] || n/a || n/a || neînceput || 1.0 || ro || 10/03/2020 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Nod mobil VHF/UHF cu RDA1846 și RPI Zero W]] || KiCad || n/a || În lucru || 1.0 || ro || 23/02/2020 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[10MHz OCXO]] || KiCad || n/a || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || ro || 11/02/2019 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Detector de putere RF cu AD8307]] || KiCad || n/a || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || ro || 05/02/2019 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[144MHz Beacon]] || n/a || n/a || În lucru || 2.0 || ro || 04/04/2014 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[700W, 13.8V, Linear PSU]] || KiCad || n/a || În lucru || 1.0 || ro || 28/05/2019 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[AD9911 Arduino Shield]] || KiCad || n/a || În lucru || 1.0 || ro || 09/05/2019 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Proto Board]] || KiCad || n/a || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || ro || 13/07/2019 | ||
|- | |- | ||
| [[Power Inverter]] || Eagle || În lucru || 1.0 || n/a || | | [[Nod RoLink OPi complex]] || KiCad || [[Carcasă Nod RoLink OPi]] || În lucru || 2.4 || ro || 28/12/2019 | ||
|- | |||
| [[RoLink OPi 3ITI]] || KiCad || n/a || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 2.0 || ro || 24/11/2019 | |||
|- | |||
| [[Relee]] || KiCad || n/a || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || ro || 21/08/2018 | |||
|- | |||
| [[5Vcc Power]] || Eagle || n/a || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || ro || 27/02/2017 | |||
|- | |||
| [[1GHz Active Probe]] || Eagle || n/a || amânat || 1.0 || n/a || 26/02/2017 | |||
|- | |||
| [[Dummy Load]] || Eagle || n/a || În lucru || 2.0 || ro || 09/02/2012 | |||
|- | |||
| [[Arduino Shield RFM12B]] || Eagle || n/a || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || ro || 19/02/2012 | |||
|- | |||
| [[Interfață FT2232]] || Eagle || n/a || În lucru || 1.0 || ro || 04/02/2017 | |||
|- | |||
| [[USB Tiny ISP]] || Eagle || n/a || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || ro || 22/05/2012 | |||
|- | |||
| [[USB connector]] || Eagle || n/a || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || n/a || 03/06/2011 | |||
|- | |||
| [[555 Square Wave]] || Eagle || n/a || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || n/a || 05/02/2012 | |||
|- | |||
| [[ATtiny4]] || Eagle || n/a || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || n/a || 25/03/2011 | |||
|- | |||
| [[LT3080 Voltage Regulator]] || Eagle || n/a || În lucru || 1.0 || n/a || 04/02/2017 | |||
|- | |||
| [[Oscilator cu LTC6905]] || Eagle || n/a || În lucru || 1.0 || ro/eng || 04/02/2017 | |||
|- | |||
| [[OpAmp Constant Current]] || Eagle || n/a || <span style="background-color:chartreuse;">Finalizat</span> || 1.0 || n/a || 07/02/2012 | |||
|- | |||
| [[Power Inverter]] || Eagle || n/a || În lucru || 1.0 || n/a || 14/12/2019 | |||
|} | |} | ||
==Link-uri externe== | ==Link-uri externe== | ||
* [https://en.wikipedia.org/wiki/Help:Table Formatare tabele în WikiMedia] | * [https://en.wikipedia.org/wiki/Help:Table Formatare tabele în WikiMedia] |
Versiunea de la data 11 martie 2021 11:03
Proiect | PCB | 3D print | Status | Versiune | Lang | Data |
---|---|---|---|---|---|---|
Stativ pentru acumulatori FT60 | n/a | PLA | Finalizat | 1.0 | ro | 07/03/2021 |
Antenă Moxon 70cm | n/a | PLA | Finalizat | 1.0 | ro | 05/03/2021 |
Carcasă Nod RoLink OPi | n/a | PLA | Finalizat | 1.0 | ro | 05/03/2021 |
Teste mini OLED display | În lucru | n/a | proto | 1.0 | ro | 01/02/2021 |
Interfață moduri digitale pentru FT818 | În lucru | n/a | proto | 1.0 | ro | 29/01/2021 |
Arduino APRS | n/a | n/a | neînceput | 1.0 | ro | 19/04/2020 |
Nod mobil VHF/UHF cu RDA1846 și RPI Zero W | n/a | n/a | neînceput | 1.0 | ro | 21/09/2020 |
Compresor audio 20dBm | KiCad | n/a | neînceput | 1.0 | ro | 12/10/2020 |
Sound hat pentru Rpi 4 | n/a | n/a | În lucru | 1.0 | ro | 19/04/2020 |
Hat nod mobil pentru RPI 4.0 (SMD) | KiCad | n/a | neînceput | 1.0 | ro | 16/04/2020 |
Hat nod mobil pentru RPI 4.0 (THT) | KiCad | n/a | Finalizat | 1.0 | ro | 15/04/2020 |
Compresor audio 20dBm | KiCad | n/a | În lucru | 1.0 | ro | 22/03/2020 |
RoLink OPi Simplificat | KiCad | Carcasă Nod RoLink OPi | Finalizat | 2.4 | ro | 13/03/2020 |
Arduino APRS | n/a | n/a | neînceput | 1.0 | ro | 10/03/2020 |
Nod mobil VHF/UHF cu RDA1846 și RPI Zero W | KiCad | n/a | În lucru | 1.0 | ro | 23/02/2020 |
10MHz OCXO | KiCad | n/a | Finalizat | 1.0 | ro | 11/02/2019 |
Detector de putere RF cu AD8307 | KiCad | n/a | Finalizat | 1.0 | ro | 05/02/2019 |
144MHz Beacon | n/a | n/a | În lucru | 2.0 | ro | 04/04/2014 |
700W, 13.8V, Linear PSU | KiCad | n/a | În lucru | 1.0 | ro | 28/05/2019 |
AD9911 Arduino Shield | KiCad | n/a | În lucru | 1.0 | ro | 09/05/2019 |
Proto Board | KiCad | n/a | Finalizat | 1.0 | ro | 13/07/2019 |
Nod RoLink OPi complex | KiCad | Carcasă Nod RoLink OPi | În lucru | 2.4 | ro | 28/12/2019 |
RoLink OPi 3ITI | KiCad | n/a | Finalizat | 2.0 | ro | 24/11/2019 |
Relee | KiCad | n/a | Finalizat | 1.0 | ro | 21/08/2018 |
5Vcc Power | Eagle | n/a | Finalizat | 1.0 | ro | 27/02/2017 |
1GHz Active Probe | Eagle | n/a | amânat | 1.0 | n/a | 26/02/2017 |
Dummy Load | Eagle | n/a | În lucru | 2.0 | ro | 09/02/2012 |
Arduino Shield RFM12B | Eagle | n/a | Finalizat | 1.0 | ro | 19/02/2012 |
Interfață FT2232 | Eagle | n/a | În lucru | 1.0 | ro | 04/02/2017 |
USB Tiny ISP | Eagle | n/a | Finalizat | 1.0 | ro | 22/05/2012 |
USB connector | Eagle | n/a | Finalizat | 1.0 | n/a | 03/06/2011 |
555 Square Wave | Eagle | n/a | Finalizat | 1.0 | n/a | 05/02/2012 |
ATtiny4 | Eagle | n/a | Finalizat | 1.0 | n/a | 25/03/2011 |
LT3080 Voltage Regulator | Eagle | n/a | În lucru | 1.0 | n/a | 04/02/2017 |
Oscilator cu LTC6905 | Eagle | n/a | În lucru | 1.0 | ro/eng | 04/02/2017 |
OpAmp Constant Current | Eagle | n/a | Finalizat | 1.0 | n/a | 07/02/2012 |
Power Inverter | Eagle | n/a | În lucru | 1.0 | n/a | 14/12/2019 |